שערים חשמליים

שערים חשמליים

שערים חשמליים נועדו לשמור על רכבכם כאשר הוא חונה בחנייה ציבורית שהינה משותפת לעובדי העסק, או לדיירי בניין המגורים. התקנת שערים חשמליים נחוצה עבור מי שמעוניין להגביל את הכניסה לחנייה רק עבור מי שמורשה לה, ולא לאפשר כניסה של זרים. באמצעות שערים חשמליים אנו שומרים על הרכבים ויכולים להיות בטוחים לגמרי שהם לא חשופים לגורמים מזיקים, לחדירת גנבים או לכניסה של אורחים שאינם מוזמנים. תפעול שערים חשמליים נחשב יעיל ופשוט, כאשר בדרך כלל הם מופעלים באמצעות שלט רחוק שניתן לכל אחד שלו הרשאה להיכנס. התקנת שערים חשמליים איננה נחשבת יקרה, וכך גם התפעול השוטף. ישנם סוגים רבים של שערים חשמליים כאשר  כל סוג מתאים לצרכים אחרים ולתנאי שטח משתנים. 

שערים חשמליים בגלילה

שערים חשמליים הנקראים שערי גלילה מצויים בדרך כלל בחניות רכבים פרטיות, בסמוך לבתי מגורים או למשרדים ועסקים. בדרך כלל, שערי הגלילה מתאימים לחניית רכב אחד או שניים לכל היותר, כיוון שהם מצריכים תכנון מוקדם ושריון מקום. הגלילה מתארת למעשה את כיוון הפתיחה של השער, שנגלל כלפי מעלה בסליל מוסתר המופעל על ידי לחצנים או שלטים. בשל כובד החוליות המרכיבות את השער, שערי גלילה נחשבים בטוחים מאוד וכמעט בלתי אפשרי לפרוץ אותם או לשבש את פעילותם,הם גם משמשים כהגנה על ציוד חליבה וציוד חקלאי בישובים חקלאיים. מנוע חשמלי הוא שעומד מאחורי הגלילה - כמו בגדר חשמלית, כאשר ברוב המקרים יתכנו כמה אפשרויות למנועים, חזקים יותר או פחות, בהתאם לתקציב שהגדרתם למטרה זו. 

שערים חשמליים נגררים

שערים חשמליים מהסוג הנגרר מתאימים לחניות ציבוריות המכילות כמה עשרות כלי רכב, מה שמתאים בדרך כלל לחניות של בנייני מגורים רבי דיירים או למשרדים. הגרירה מתבצעת בצורה רוחבית, כאשר הפתיחה נעשית אל תוך קיר צידי שחוסך מקום,זה אגב נבנה ע"י כלי עבודה חזקים והינו עמיד במקרים מסויימים ששערים אחרים לא יעמדו בהם. המנוע החשמלי מופעל על ידי בעלי ההרשאה, באמצעות שלט רחוק. שערים אלה נחשבים בטוחים מאוד, אם כי כבדים באופן יחסי ועל כן נפתחים במהירות נמוכה יותר מאשר שערים אחרים. אם כי מהירות פתיחת שערים חשמליים מושפעת בעיקר מחוזק המנוע, כך שבחירת מנוע חזק ואיכותי יכולה להתגבר על סוגיה זו ולהבטיח שימוש נוח ויעיל.  

שערים חשמליים מפוצלים

גל סוגי שערים חשמליים שהוזכרו לעיל נפתחים בצורה אחידה לכיוון אחד. שערים חשמליים מפוצלים נקראים כך שערי כנף או דו כנף, כשהכוונה היא לשערים שנפתחים לשני כיוונים בו זמנית. היתרון המשמעותי ביותר הוא הנוחות בשימוש, כאשר הפתיחה מהירה יותר משאר השערים. שערים חשמליים מסוג זה הם הנפוצים ביותר בבנייני מגורים ובחניונים משותפים, בעיקר בשל היעילות שבהם. ניתן לכוון את המערכת כך שהשער יפתח פנימה או החוצה, כמו גם לבחור האם לחיצת כפתור תסגור את השער לאחר כניסתכם או שזה יתרחש בצורה אוטומטית כשלושים שניות או דקה לאחר הכניסה. 

Powered by Artvision | Truppo Websites