3 דוגמאות לשימושי אנרגיה סולארית שלא חשבתם עליהן

SOLAR

אנרגיה סולארית מעוררת כיום באזז בעולם, לא רק בשל היותה "ירוקה", כמצוות הטרנדים האקולוגיים האחרונים, אלא גם מאחר והיא מנתקת את התלות בין הצרכן (הפרטי, העסקי, המסחרי או היצרני) לבין רשת החשמל, ובכך, מאפשרת לו להקטין את הצורך שלו להיכנע לתכתיבים השונים. תכתיבים, אשר עד כה, נכפו עליו, בשל המונופול שיש לרשויות החשמל במדינות השונות ברחבי העולם. האנרגיה הסולארית, אשר לנו, כישראלים, מוכרת בעיקר בשל דודי השמש המעטרים את גגות הבניינים והבתים הפרטיים מאז אמצע המאה הקודמת, עשתה כברת דרך ארוכה מאז, וכיום, כבר לא מסתכלים על הישראלים בתור ה"מוזרים האלה עם הדוד והקולטים על הגג", אלא כעל פורצי דרך בתחום. אחת אפס לשמש הישראלית הלוהטת. 

הפעלת עגלות מזון

בשנת 2015 התבשרו תושבי ניו יורק כי עגלות האוכל המפורסמות שלהן עתידות לזכות בתגבורת מיוחדת וירוקה יותר, כ-500 עגלות אוכל חדשות, המצוידות בכל הנדרש להכנה ולממכר מזון (תנורים, מיקרוגלים, מקררים וכן הלאה), אשר תופעלנה באמצעות אנרגיה סולארית. 500 העגלות, המהוות שיתוף פעולה בין חברת MOVE למועצת העיר ניו יורק, הן רק סנונית ראשונה במבצע גדול ורחב היקף, שמטרתו להחליף את כל אלפי העגלות, משאיות המזון ודוכני המזון המזהמים בעגלות הפועלות על אנרגיה סולארית מתחדשת.

פנסי רחוב

תאורת רחובות וכבישים צורכת קרוב ל-15% אחוזים מצריכת החשמל העירונית בערים ברחבי העולם, אז מה הגיוני יותר מלרתום את אנרגיית השמש הזורחת במהלך היום לצורך תאורה בלילה? פגשנו את המגמה בפנסי הגינות הקטנים (המאפשרים לבעלי הגינה או החצר את הגמישות של העברתם ממקום למקום, ללא תלות במקור מתח), וזה ברור, כי גם רחובות הערים 
יכולים לצאת נשכרים מכך. בברלין שבגרמניה, מוארות באופן זה שכונות שלמות, ואף שדה התעופה של דובאי שודרג, ותאורת הכבישים שבתוכו מבוססת על חשמל שמיוצר על ידי קולטים סולאריים.

אנרגיה סולארית מנותבת להפעלת גדר חשמלית

גדרות חשמליות מסוגים מסוימים ניתנות להפעלה על בסיס אנרגיה סולארית. הדבר מתאים במיוחד למפעלים תעשייתיים שלהם גג גדול שעליו ימוקמו הפאנלים הסולאריים, אזורים חקלאיים (מטעים, פרדסים, שדות, חממות) שבקרבתם מבנה שעל גגו ניתן להציב את הפאנלים וכן הלאה. אנחנו רואים בישראל יותר ויותר שימושים תעשייתיים ועסקיים באנרגיה סולארית, בניגוד לעבר, בו האנרגיה הסולארית הייתה נחלתם של בנייני דירות ובתים פרטיים בעיקר.

לסיכום:

האנרגיה הסולארית שועטת במלוא המרץ קדימה. על רקע המגמות הכלל עולמיות, המודעות לסביבה וחיפוש מקורות אנרגיה חלופיים ומתחדשים, כיום, היא מהווה את ההימור הטוב ביותר שיש לנו, גם כאנשים פרטיים וגם כחלק מה"אנושות" בכללותה, להפחית את הנזק הנוצר בכל יום לכדור הארץ על ידי האנרגיות המזהמות. ואם, על הדרך, אנחנו מצליחים לצמצם את התלות ברשת החשמל ולחסוך כסף, מה טוב. 

Powered by Artvision | Truppo Websites