ציוד חקלאי להשקייה

Irrigation

אם בעבר השקיית השדה הייתה נסמכת על משאבי הטבע ועונת הגשמים, כיום לרשותם של החקלאים עומדים אמצעים יותר מתוחכמים אשר מאפשרים להם לספק מענה מיטבי לכל גידול וגידול בהתאם לצורך מבלי להסתמך על זמינותם ואמינותם של מקורות מים טבעיים. למעשה ציוד חקלאי להשקיה הוא ממש הכרחי לחקלאים אשר רוצים לשפר את מערך השירותים שלהם ואת איכותם של הגידולים השונים, ואם שאלתם את עצמכם איזה ציוד השקיה הוא בגדר חובה לחקלאי? לפניכם כל הפרטים.

משחררי אוויר

משחרר אוויר, כשמו כן הוא, מסייע לשחרור האוויר בצורה מהירה במערכות בהן האוויר הכלוא יכול להפריע ולפגוע בפעילותה התקינה של המערכת. בנוסף הם משמשים להגנה על המערכת מפני תת לחץ ובעזרתם להוציא אוויר במהירויות זרימה גבוהות או לחלופין להכניס אוויר כאשר המערכת מנוקזת.

שסתומים הידראוליים

שסתומים הידראוליים הם חלק בלתי נפרד ממערכות המשמשות להשקיה. תפקידם הוא לווסת את פתיחתם וסגירתם של מעברים במערכות הצנרת השונות ולעיתים אף למנוע מנוזלים או מגזים לחזור אל תוך המערכת. ישנם סוגים שונים של סתומים והם נבדלים זה מזה בהספקם, בספיקתם ובאפשרויות ההפעלה שמציעים.

ברזים ומגופים

מלבד שסתומים הידראוליים ישנם סוגים נוספים של ברזים ומגופפים המשמשים לחקלאות ביניהם ברז כדורי, מגוף תריס, מגוף פרפר, מגוף אלכסוני, מגוף אלחוזר ומז"חים.

קווי טפטוף וטפטפות

ציוד נוסף אשר נחוץ לחקלאי הוא טפטפות וקווי טפטוף מסוגים שונים ולו רק בגלל שאלו מאפשרים לו להשקות את הגידולים בצורה יעילה וברוב המקרים גם לדשן אותם ביתר קלות. בעזרת קווי טפטוף וטפטפות ניתן להשקות ולדשן שטחי גידול קטנים כגדולים באופן אחיד ומדויק.

מערכות סינון מים

מערכות סינון מים גם הן ציוד נחוץ במיוחד לחקלאים אשר מעוניינים לעשות שימוש חוזר במי שפכים. מערכות אלו מטפלות בכל מי הקולחין ומאפשרות לחקלאי להשתמש בהם שנית לצורך השקיית הגידולים השונים. ישנם סוגים שונים של מסננים אשר בעזרתם ניתן לקבל מענה לכל צורך או מטרה החל מחלקות קטנות המיועדות לחקלאות ועד לאזורים נרחבים של אגודות שיתופיות.

צנרת

מערכת הצנרת נחלקת לכמה מרכיבים והם צנרת ראשית, צנרת משנית ומחברים. לרוב חקלאים עושים שימוש בצנרת פוליאטילן אשר אליה מחוברות שלוחות טפטוף. כמובן שישנם סוגים שונים של צינורות אשר נבדלים אחד מהשני בקוטרם הפנימי והחיצוני וכן במידת העובי שלהם.

משאבות מים

משאבות מים מסייעות לחקלאי לשאוב את המים ממקור המים על מנת להעביר אותם דרך הצינורות ומשם אל הגידולים. ישנם סוגים של משאבות ולכן יש לבחור את המשאבה הנדרשת בהתאם לפרמטרים של ספיקה, לחץ שאיבה, לחץ יניקה והיחס ביניהם.

מדי מים ומדי לחץ

מדידת ספיקת המים והלחץ בצינורות זהו חלק חשוב ביותר, במיוחד כאשר רוצים שמערכת ההשקיה תפעל ביעילות ובאופן רציף. מדי מים ולחץ מאפשרים לזהות תקלות כמו למשל חוסר לחץ או ספיקה גבוהה וכן לבקר את מערכת ההשקיה ביתר קלות.

ישנם סוגים שונים של ציוד לחקלאים. לכן כדי לבחור את הציוד המתאים ביותר לצרכים ולמטרות שלכם עליכם לפנות אל חברה מקצועית אשר תוכל לספק לכם הכוונה וייעוץ ולסייע לכם להגיע לבחירות הנכונות ביותר.

Powered by Artvision | Truppo Websites