מחסומים ביטחוניים ומטרתם

מחסומים ביטחוניים ומטרתם

מחסומים ביטחוניים בדיוק כמו גדר חשמלית, כמו מחסומים אחרים, נועדו ליצור תחושת ביטחון. המטרה של התקנת מחסומים היא לשמור על רכבים מפני גניבה, למנוע כניסת גורמים לא רצויים ולשמור את המקום למי שזה מיועד לו. מחסומים מותקנים בדרך כלל בחניות של בניינים משותפים, בחניונים ציבוריים ובחניות של בתי עסק ומשרדים. ברוב המקרים לכל נכס ישנם כמה מקומות חניה שמורים שניתנים בתשלום, ולפיכך ישנו צורך למנוע מגורמים שאינם מורשים להיכנס לחניה. מחסומים גם מגנים מפני גנבים, שבהיעדר מחסומים יכולים להיכנס לחניה ללא מפריע וכשאין כל בקרה בעניין. במילים אחרות, מחסומים ביטחוניים מתאימים לכל מי שרוצה לשמור על הרכב והחנייה שלו מוגנים לחלוטין.

מחסומים ביטחוניים להרתעה

כאשר גורם שאינו רשאי לפתוח מחסומים רואה מולו מחסום ביטחוני זה מביא לתחושת הרתעה. מחסומים, במובן הזה, מרתיעים גנבים ובעצם כל מי שמבקש לפגוע בכלי הרכב ובציוד שבתוכם. כאשר מחסומים ביטחוניים מוצבים בכניסה לחניון הם יוצרים את התחושה שמדובר במרחב מוגן ושמור. בהיעדר מחסומים, נוצרת התחושה כי אין כל שמירה ופיקוח ובעצם אפשר לעשות כל דבר מבלי להיתפס או להיות מופרעים על ידי שומרים או חברות אבטחה. מחסומים יוצרים הרתעה מושלמת ומרחיקים גורמים עוינים שרוצים לבצע מעשים פליליים או אלימים. המתכת היצוקה שמרכיבה את המחסום מקנה מראה מאסיבי ושמור שעושה את העבודה עבורנו, כך שאנחנו יכולים להיות בטוחים לגמרי.  

מחסומים ביטחוניים למניעת כניסה

כאמור, מחסום נועד למנוע כניסה של גורם שאינו רצוי. ישנם מחסומים שקשים יותר לפריצה, ויש כאלה שפחות. כדאי להכיר את הסוגים השונים בטרם פונים לאיש מקצוע שיבצע התקנה. מחסומי זרוע, למשל, הינם זולים באופן יחסי אך נוטים להישבר אחת לכמה שנים או חודשים, כך שאינם בטוחים במאה אחוז. ישנם מחסומים יצוקים שעשויים מתכות כבדות יותר, אותם בלתי אפשרי לפרוץ גם בכלים כבדים. אלה נועדו למנוע התפרצות של כלי רכב במהירות מסוכנת. כל סוג של מחסום ניתן לעבות באמצעות קורות פלדה וברזל שמקשים את הפריצה, אך כדאי לעשות זאת מראש ולא לאחר שאירעה פריצה. חוזק המחסום נקבע לא רק על ידי המוצקות שבו, אלא גם על ידי חוזק הבסיס והקיבוע בקירות הצדדיים.

מחסומים לתיחום שטח

ישנם שטחים שמגודרים בגדרות, וישנם כאלה התחומים על ידי מחסומים. התקנת מחסומים סביב שטח מסוים מגדירה את המרחב ומונעת חוסר בהירות באשר לגודל השטח ולבעלות עליו. הצורך בהתקנת מחסומים גוברת כאשר בשטח נמצא ציוד יקר ערך שעליו אנו רוצים לשמור. ישנם סוגים רבים של מחסומים המתאימים למשימה זו, כשזה תלוי בגודל השטח אותו רוצים לתחום ובאפשרויות הכניסה לגורמים מורשים. חשוב להדגיש כי הכוונה במושג שטח מתאימה גם לשטח פרטי של רכב או לאזורי בנייה שונים.

מחסומים לבטיחות בעבודה

בניגוד למה שנהוג לחשוב, מחסומים לא נועדו רק להרחיק גורמים זרים וחורשי רעות. פעמים רבות מחסומים משמשים לצורך הגברת רמת הבטיחות בעבודה. במחסומים אלו נעשה שימוש לצורך הגנה על העוברים והשבים ועל עובדים באתרי עבודה. כך, למשל, יכולים אלה לשמש על מנת לפקח על הכניסה והיציאה של אנשים מאזור בו מתבצעות עבודות וישנה תנועה ערה של רכבים כבדים, או ממקומות בהם שטח העבודה מסוכן בשל בור עמוק, כלים חדים, מתח חשמלי וכיו"ב. הבטיחות בעבודה משתפרת פלאים במקרים אלה, מכיוון שהשערים משמשים הן על מנת להרתיע גורמים שלא אמורים להיות בשטח העבודה מלהיכנס, והן על מנת לאזכר את העובדים בשטח להתמגן כראוי ולשמור על ערנות.

Powered by Artvision | Truppo Websites