תחזוקת ציוד חקלאי

ייצור מיכלים

מדוע חשוב לשמור על ציוד חקלאי?


ציוד חקלאי כגון טרקטורים, קומביינים, מערכות השקיה, מלגזות וכלי עבודה הם מוצרים יקרים מאוד שעלותם יכולה להגיע לכמה מאות אלפי שקלים. רוב החברות והעוסקים בתחום החקלאות, ודאי יסכימו כי ציוד חקלאי משמש אותם לאורך שנים ארוכות, ובלבד שהוא נשמר כמו שצריך. מכיוון שרכישת ציוד חקלאי כרוכה בהוצאות משמעותיות, הדרך הטובה ביותר להבטיח שיחזירו את ההשקעה הוא לשמור עליהם ולהבטיח את השימושיות לעשרות שנים. מזג האוויר, תקלות טכניות, שחיקה וגורמים אחרים גורמים לירידה בתפקוד על הכלים השונים, אך יש דרך לעכב את השחיקה הטבעית ולשמר את איכותו של ציוד חקלאי.

שמירת ציוד חקלאי מפני רטיבות

אחד הגורמים היוצרים שחיקה מואצת של ציוד חקלאי הוא רטיבות. ציוד חקלאי שיוצר בשנים האחרונות כולל לרוב מעטפת של שכבה מגנה, שנועדה להתגבר על הרטיבות והחלודה, אך ציוד חקלאי ישן יותר נוטה להחליד, להתקלף ולאבד מכשירותו. כדי להימנע משחיקה שכזו ומהצטברות של רטיבות, כדאי לעשות שני דברים: ראשית, כאשר מדובר בכלי שינוע למיניהם, יש להחנותם תחת קורת גג ולא להשאירם בשטח הפתוח. משקעים או טיפות הטל מצטברים ויוצרים רטיבות פנימית שעלולה להזיק בטווח הארוך. הדבר השני שיש לעשות הוא למרוח את הצירים המרכזיים בחומרים נוגדי חלודה. אחת לחצי שנה לפחות יש לתחזק את הכלים באמצעות חומרים אלה, כיוון שהצטברות חלודה פוגעת בפעילות הכלי ומביאה לשחיקה מוקדמת. 

חלקי חילוף עבור ציוד חקלאי

כאשר אנו רוכשים ציוד חקלאי כמו טרקטור חקלאי, לרוב אנו מקבלים עבורו אחריות בת שלוש שנים לפחות. יחד עם זאת, האחריות מוגדרת בדרך כלל לחלקים מסוימים בכלי, כמו למשל למנוע בלבד. בנוסף, ציוד חקלאי משמש אותנו ברוב המקרים שנים רבות, כך ששנות האחריות לא שימושיות לטווח הארוך. כאשר נדרשים תיקונים נקודתיים, אל תתפתו לפנות את הצעת המחיר הזולה. חלקי החילוף השונים חשובים כמו החלקים המקוריים, והם אלה שיבטיחו את איכות הציוד לאורך שנים. כל מוצר כולל רכיבים מסוימים שמבטיחים את הפעילות הסדירה, כך שאם אתם מחליפים בחלק שאינו מיוצר על ידי אותה חברה, או שאינו מתאים לדגם הספציפי - אתם עלולים לגרום נזק לציוד. הקפידו לבחור בחלקי חילוף איכותיים וקרובים ביותר לחלקים המקוריים.
 אז אם החלטתם לרכוש ציוד חקלאי למטרות כגון עיצוב גינות או אחזקת גינה בשוטף חשוב מאוד להקפיד על הכללים האלו כדי שתוכלו להנות גם מעבודת עיצוב איכותית וגם מציוד חקלאי שישאר איתכם להרבה שנים עם מינימום תקלות.
בדיקת איכות תקופתית

ציוד חקלאי, כאמור, משמש אותנו שנים רבות, ובדרך כלל לאחר השנים הראשונות אנו נוטים להזניח את הבדיקה התקופתית. בדומה לרכבים פרטיים, גם ציוד חקלאי צריך להיבדק לפחות אחת לשנה ומומלץ אף אחת לחצי שנה. הבדיקה התקופתית נועדה לשמן את הציריות, לבדוק את איכות הבלמים, המנוע, התוספות וההרכבים. זו הדרך הבטוחה ביותר להבטיח כי לא צפויות תקלות בתפקוד היומיומי. הבדיקה הזו נעשית על ידי מכונים מומחים, אם כי אתם יכולים להזמין אליכם את איש המקצוע שיבצע את הבדיקה במקום העבודה, תלוי בכמה ציוד חקלאי מדובר. 

 
בחזרה לרשימת המאמרים המלאה >> 

Powered by Artvision | Truppo Websites