ציוד חקלאי לענף הלול

ציוד חקלאי לענף הלול

ענף הלול הוא אחד מענפי החקלאות שהשתנו בצורה הבולטת ביותר בעשורים האחרונים. העבודה בענף הלול שהייתה עבודת כפיים בעיקרה עברה מיכון משמעותי, כאשר כיום ציוד חקלאי וטכנולוגיות מתקדמות החליפו את העבודה הסיזיפית. ציוד חקלאי שהיה בשימוש לפני שני עשורים יצא כלל מהמערכת, וכיום ציוד חקלאי לענף הלול נחשב מתקדם, מפותח ויעיל מאוד. ענף הלול כיום לא משמש יותר משקים פרטיים וחוות קטנות, אלא ברוב המקרים לולים ענקיים שבהם עשרות אלפי עופות בגידול אורגני, לצורך בשר או לתעשיית הביצים. השינויים ביעילות ובאספקה הגדולה נעשו בעיקר בזכות ציוד חקלאי שהשתכלל והפך מתקדם מאוד, כך שמתאפשרת עבודה רבה יותר בפרקי זמן קצרים בהרבה.

ציוד חקלאי - גדרות

ציוד חקלאי לענף הלול כולל ברובו גדרות מסוגים שונים. לכל לול יש את הצרכים שלו, אך ברוב המקרים כל לול צריך גדרות המפרידים את החווה ומגדרים את חלקיה השונים. ישנו ציוד חקלאי המציע גדרות חיצוניות, וישנן גם גדרות פנימיות שנועדו למבני הלול עצמם. גדרות נחשבות ציוד חקלאי לכל דבר, כאשר גם אלה התפתחו מאוד וכיום ניתן למצוא גדרות בכל חנות ציוד חקלאי ומחומרים שונים. הגדרות עשויות בדרך כלל מתכות בתרכובות שונות, כאשר לפי הצורך מותקנות על גביהן מערכות בקרה שמסייעות לבקרים לדעת ולראות את כל המתרחש בין הגדרות. 

ציוד חקלאי - כלי שינוע

כמו בכל עסק חקלאי, גם בענף הלול נדרשים העברה ושינוע של משקלים כבדים. ציוד חקלאי מותאם לענף הלול כולל מלגזות וכלי שינוע רבים שנועדו להעביר את הסחורות בזהירות שמבטיחה את שלמותן. כאשר בוחרים כלי שינוע, חשוב לשים לב למשקל הסחורות אותן רוצים להעביר, את גודל המחסנים ואת רוחב הכלים איתם אפשר להשתמש. ישנן חברות רבות המייבאות ציוד חקלאי לצרכי שינוע, כאשר כדאי לערוך השוואת מחירים בטרם הרכישה ולוודא כי העסקה משתלמת ונכונה. שימו לב לכוח הסוס של מנועי המלגזה, לנפח ולחוזק. כמו כן, בקשו פירוט של התוספות הנלוות לתא המפעיל ולזרועות שיכולות להצטרף במשך הזמן. חשוב מאוד להתעקש על אחריות לטווח ארוך הן על המנוע והן על חלקי החילוף.

ציוד חקלאי - רשתות ותוספות

ציוד חקלאי הוא לא רק טרקטורים וקומביינים. מדובר, כאמור, גם בגדרות, ברשתות, בכלי אוכל ושתייה, בשקתות, בכלי שינוע ועוד. ככל שהציוד החקלאי שתרכשו יהיה מתקדם ואמין יותר, כך ללא כל ספק העבודה תהיה יעילה יותר ותדרוש פחות זמן ומאמץ. חשוב שתדעו כי ישנם ארבעה יבואנים מובילים בתחום, אותם תמצאו בכל חיפוש מהיר ברשת האינטרנט או בהתייעצות עם מומחים. אל תתפשרו על האיכות גם במחיר של עלות אטרקטיבית, כיוון שמדובר בהשקעה גדולה שיכולה להיות מתסכלת אם לא תצדיק עצמה. 


 
בחזרה לרשימת המאמרים המלאה >> 

Powered by Artvision | Truppo Websites