המדריך המלא לבחירת מחסומים

בחירת מחסומים

אם נסתכל סביב, נראה מחסומים כמעט בכל חניה פרטית, חניון ציבורי, שערי יישובים ובנייני משרדים. מחסומים מאפשרים לנו להחנות את הרכב במקום בטוח ולהבטיח כי לא יהיה חשוף למי שאינו מורשה להיכנס לשטח. על כל סוגיהם, נועדו להקנות שמירה איכותית ובטוחה על רכבים או ציוד חקלאי, כך שהגישה הופכת מוגבלת עבור אנשים מסוימים. ברוב המקרים, מחסומים חשמליים מופעלים על ידי שלט רחוק, ואין אפשרות לפתוח אותם באופן ידני. ישנם בטוחים יותר או פחות, זה תלוי בדרך כלל באיכות השער, בגובהו, בצורת ההתקנה ובמנוע המפעיל אותו.

שלב ראשון: הגדרת צרכי המחסום

טרם ההתקנה, השלב הראשון לבחירה נכונה הוא הגדרת הצרכים. חשבו מהי מטרתכם בהתקנתם. האם הם נועדו להגן על כלי רכב בחניה ציבורית, למנוע "תפיסת חניה" פרטית ברחוב, להגן מפני גנבים, למנוע כניסת רכבים לא מורשים ליישוב וכדומה. רק לאחר שתבינו בדיוק את הצרכים תוכלו לבחור את המחסום הטוב ביותר עבורכם. ישנם מחסומים רבים ולא כל סוג מתאים לכל צורך, לכן חשוב לעשות את ההערכה המקדימה. שאלו את עצמכם מהו גודל הרצוי, היכן הוא יהיה מותקן, למי תהיה גישה אליו ומהי הדרך הנכונה ביותר להפעילו. כמו כן, חשבו מהו התקציב שתוכלו להקדיש לכך, והאם העלות מתחלקת בין דיירים רבים או לא.  

שלב שני: הכרת הסוגים

לאחר שמיפיתם את הצרכים המדויקים לקראת התקנה, כעת יש להכיר את הסוגים השונים של מחסומים הנמצאים בשוק, וזאת בכדי להתאים את הנכון ביותר עבורכם. ישנם שלושה סוגי עיקריים: האחד, מחסום חשמלי המיועד בעיקר לחניות ציבוריות ולחניונים, השני נקרא מחסום ביטחוני ונועד להרתיע גורמים עוינים ולמנוע התפרצות מכוונת, והשלישי נקרא מחסום אישי. מחסומים אישיים הם עמודים נמוכים המוצבים בחניות פרטיות, כאשר הם עונים על שני צרכים עיקריים: האחד, שמירת החניה רק למי שמחזיק בבעלות עליה והשנייה, שלילת האפשרות לגניבת הרכב על ידי הצבת המחסום לאחר שהרכב חונה בחניה. כמובן שלכל סוגי מחסומים ישנם עיצובים, גדלים וסגנונות אחרים שגם אותם יש לבחור בהמשך.

שלב שלישי: בחירה והתקנה

כעת, כשכל הצרכים מובנים ויש לכם את הידע הבסיסי אודות סוגי המחסומים, אפשר להמשיך בתהליך ולבחור את סוג המחסום המתאים ביותר. חשוב שתדעו כי לקראת ההתקנה יש לבצע הכנות הקשורות במדידות ובבדיקת התשתיות. לאחר בחירת סוג המחסום יש להתאים גם את כל מרכיביו. כלומר, אם נניח בחרתם מחסום זרוע לשמירה על חניון בניין המגורים, חשוב שתבחרו גם את סוג הזרוע (ישרה או עגולה), את סוג המנוע שישפיע על מהירות הפתיחה והסגירה, וכמובן את אמצעי ההפעלה שלו. 
 
בחזרה לרשימת המאמרים המלאה >> 

Powered by Artvision | Truppo Websites