מכונות וציוד לחקלאות ולתעשייה

חברת ראובן יפה בע"מ מייצרת ציוד חקלאי ומכונות לחקלאות: גנראטור לריתוך ומקדח קרקע המופעלים באמצעות טרקטור, מערבלי חלב להגמאת יונקים, שוטף ביצים מסתובב המיועד לענף הלול. כלים לעיבודים חקלאיים לענף המטע ולמשק החלב, ציוד נלווה: לבדי בד , לענף הזית ובתי אריזה. אספקת מנועים חשמליים, ממסרות ויחידות הנעה למגוון שימושים.
 
סוכנות בלעדית לייבוא, שיווק ושרות של ציוד מסיק זיתים וגיזום פניאומאטי (לחץ אויר), מגוון רחב של מדחסים, ציוד ומיכון המופעל ע"י טרקטור לכרם ולמטע מתוצרת פטרליני איטליה. חברת ראובן יפה בע"מ מספקת שרות חלפים וציוד באופן זמין ומיידי.  

מהו ציוד חקלאי?

בעבר, לפני כמה עשרות שנים, כמעט כל אחד החזיק בקרבתו ציוד חקלאי מסוגים שונים, כשהבנייה של הכבישים, הדרכים, הבתים, השדרות והמבנים עוד היו בראשיתם. ציוד חקלאי היה בעבר בידיים פרטיות וכיום נמצא בעיקר אצל אנשי מקצוע וחברות בנייה. כך או כך, ציוד חקלאי איכותי הינו הכרח עבור כל מי שרוצה לעסוק בעניין, ויש כמה דברים שחשוב לדעת בנושא הזה. ישנו ציוד חקלאי שנועד להעברת סחורות ומטענים כבדים, יש ציוד חקלאי שנועד לסלילת דרכים ולפינוי מבואות. כמו כן, ישנו ציוד חקלאי שנועד לעבודות בנייה פיזיות ויש עשרות מוצרים שנחשבים כתוספות לכלים הכבדים. לפני שרוכשים ציוד מהסוג הזה צריך להבין מיהם המותגים המובילים, מהו בדיוק הצורך שלכם ומהי המטרה לשמה תרכשו את הציוד.

ציוד חקלאי - טרקטורים

כל ילד יודע שטרקטורים הם חלק בלתי נפרד מתחום ציוד חקלאי. ישנם כמה מותגים מובילים בייצור טרקטורים, אך את הבחירה במוצר עצמו חייבים לעשות רק לאחר שמבינים את הצורך המדויק ואת המשימות שעל הכלי לבצע. ישנם טרקטורים כבדים יותר, שנועדו לעיבוד קרקע חקלאית, רתימת קומביין, חרישה ועיבוד, וישנם טרקטורים קטנים יותר שנועדו לשטחים מצומצמים. כשבוחנים טרקטור, צריך לשים לב לכמה פרמטרים: ראשית, נפח המנוע ומספר הצילינדרים, כאשר נובע מכך כוח הטרקטור, מה שנקרא כוס סוס. מרכיב זה הינו חיוני ביותר וכשכוח הסוס נמוך באופן יחסי עוצמתו של הטרקטור נמוכה ולא כדאי להתפשר בנושא הזה. מעבר למנוע, יש לבדוק את תיבת ההילוכים ואת מספר ההילוכים האפשריים, זה יקל מאוד על העבודה בשטח. כמובן שכדאי לבדוק גם תוספות כמו מיזוג, שלוחות וידיות מאבזרות.

ציוד חקלאי - מלגזות

מלגזות נחשבות ציוד חקלאי, אם כי השימוש בהן נעשה בעיקר במחסנים ובאולמות הסחורה. המלגזות נועדו לשאת משקלים כבדים ולשנע אותם ממקום למקום בצורה בטוחה ומוקפדת. ישנם סוגים רבים של מלגזות, כאשר ההבדל ביניהן קשור בגודל, בנפח המנוע, בגובה משטח ההרמה, סוג הדלק עליהן פועלות המלגזות וכמובן הציוד הנלווה בתוך נא המפעיל. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בטרם רכישת מלגזות כיוון שלעיתים ניתן לרכוש את משטח ההרמה בנפרד מהמלגזה, ואין צורך לרכוש את הכלי עצמו.

ציוד חקלאי - שינוע ומנופים

ציוד חקלאי כולל גם כלים שנועדו להקל על שינוע, העברת מטענים והזזת משקלים כבדים. ככל שהכלי יהיה חזק ואיכותי יותר, כך עבודתכם תהיה יעילה יותר. לפיכך, בחרו ראשית האם תרצו מנוע עצמאי או מנוע המותקן על גבי רכב משא כבד. בחנו את הגובה האופטימאלי של המנוף, את חוזק החוליות ואת מהירות הפתיחה שלו. דרשו לראות את תווי התקן והבטיחות ודרשו אחריות ארוכת שנים. תווי התקן משתנים אחת לכמה זמן ויש לבדוק שהם מותאמים לסוג המנוף שרכשתם: מנוף נישא או מנוף תלוי-רכב.